MertVan & Partners Hukuk ve Danışmanlık Bürosu, 1991 yılında Av. Dr. Mert Van tarafından kurulmuş olup geride bıraktığı 30 yıllık süre içinde kurumsal kimliğini sürekli kıldığı yenilikçi bakış açısıyla halen başarı ile sürdürmektedir.

Kurucumuz Av. Dr. Mert Van, 1968 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimine İstanbul’da devam edip ardından Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olmuştur. 1985 – 1989 yılları arasında üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Av. Dr. Mert Van, Yüksek Lisans eğitimini "Turizmde Tüketicinin Korunması" başlıklı tezi ve devamında Doktora eğitimini ise Adli Tıp Ana Bilim Dalı alanındaki “Suçu Önlemeye Yönelik Türkiye’ye Uygun Bir Eğitim Stratejisi” başlıklı tezini sunarak tamamlamıştır.

Av. Dr. Mert Van, halen İstanbul Barosu’na bağlı olarak avukatlık faaliyetlerini yürütmekte olup yetiştirip hukuk sektörüne kazandırdığı pek çok genç meslektaşı ile “deneysel hukuk “ çalışmaları yürütmektedir.

Global ölçekte yaşanan Pandeminin , zorunlu olarak getirdiği değişim ile birlikte doğan kişisel ve toplumsal ihtiyaçları yakından gözlemleyen Av. Dr. Mert Van, 2021 yılından sonraki döneme çalışmalarını ‘’Gayrimenkul Hukuku” “Gıda Hukuku” ve “Tarım Hukuku” alanlarında yoğunlaştırmaya karar vermiş ve Büro çalışma ekibine dahil ettiği hukuk öğrencisi , stajyer avukatlar ve meslekdaşları birlikte yarattığı “ Aktif Hukuk Üretim” sürecini başlatmıştır.

Hukuk Büromuz kuruluşundan itibaren Av. Dr. Mert Van’ın en temel çalışma prensibinden olan "KORKMADAN ÇALIŞ" ilkesi doğrultusunda Türkiye’nin önde gelen bireysel ve kurumsal düzeydeki yerli ve yabancı müvekkillerine Avukatlık ve Danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Bu hizmetler proje bazlı kısa vadeli hizmetler olabileceği gibi uzun vadeli hukuki destekler de olabilmektedir.

Büromuz 30 yıldan beri değişmeyen ilkeli duruşu, profesyonel ve disiplinli çalışmaları ile hukuk hizmetleri sektöründe saygı duyulan ve hukuk öğrencilerinin en çok dahil olmak istediği Hukuk Bürolardan birisi haline gelmiştir.

Hizmetlerimizin kapsamı ve çalışma şartlarımız hakkında detaylı bilgi almak isterseniz, iletişim bölümünden e-posta vasıtasıyla tarafımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Hakkımızda
30 yıllık Deneyim

İŞ VE PROJE ORTAKLARIMIZ

MertVan & Partners Hukuk ve Danışmanlık Bürosu, olarak temel çalışma prensibimiz hukuki ve etik ilkelere bağlı kalmak koşuluyla, en hızlı ve en farklı şekillerde, sonuç odaklı çözümler üretmektir. Bu amaç doğrultusunda; ofisimizde kurucu Av. Dr. Mert Van’ın felsefesi ile şiar edindiğimiz ve bugüne dek asla ödün vermeden uyguladığımız "KORKMADAN ÇALIŞ" prensibi esastır.

MertVan & Partners Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak, hukukçuluğun hukuk fakültesinde okul sıralarında başladığına ve mesleğin her aşamasında sürekli olarak geliştirilmesi gerektiğine inanmaktayız.

Bu kapsamda hukuk büromuz; avukatlardan, akademisyenlerden, stajyer avukat ve hukuk fakültesi öğrencilerinden oluşan ve her kademe hukukçunun yer aldığı karma kadrosunun yanı sıra Türkiye’nin 81 ili ve yurt dışında bulunan iş ortakları ile hukuk hizmetleri sektöründe demokratik, deneyimli, paylaşımcı, şeffaf ve sosyal sorumluluk projeleri ile desteklenen disiplinli bir yönetim ekolü oluşturmayı hedeflemektedir.

Hukuk büromuz faaliyetlerini gerçekleştirirken tüm müvekkillerine aynı önem ile hizmet vermekte , kendisi ile ilgili yapılan tüm işlemlerinden şeffaf yönetim ilkesi gereğince bilgilendirmeler yapmaktadır.

  • Av. Zeynep Aybike Hindistan
  • Av. Zeynep Kuştepesi Kamacı
  • Av. Yılmaz Yürekli
  • Av. Büşra Kalkandelen
  • Av. Eda Tokat Şen
  • Av. Dilhan Çakıl
  • Aktüerya Orhun Emre Çelik (Tazminat Hesapları)
  • Mustafa Akoğlu (Vergi İhtilafları)
Yukarı