1990 yılında Av.Dr. Mert Van tarafından İstanbul'da kurulmuş olup, 28 yıldan beri yerli ve yabancı müvekkillerine tüm Türkiye'de ve yurt dışında butik ve proje bazlı hukuk hizmetleri sunmaktadır.
Büromuz, çalışmalarını "HUKUK MÜŞAVİRLİĞİ", "SAĞLIK HUKUKU", "AİLE VE BOŞANMA HUKUKU", "MİRAS HUKUKU", "SİGORTA HUKUKU VE HASAR DOSYALARI YÖNETİMİ" olmak üzere beş alanda yürütmektedir.
Çalışmalarımızda prensibimiz, hukuki ve etik ilkelere bağlı kalarak bilgiye dayalı hızlı, farklı, sonuç odaklı eylem ve çözümler üretmektir.

Makaleler

VERBİS’in Açılması Veri Sorumluları İçin Ne Anlama Geliyor?

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun’un (‘KVKK’) 7 Nisan 2016 tarihinde yürürlüğe girmesi ile birlikte, veri sorumlularına ve veri işleyenlere ilişkin birçok önemli düzenleme getirilmiştir. Bu düzenlemelerin en önemlilerinden biri şüphesiz ki veri sorumlularının veri işleme faaliyetlerine ilişkin hususları beyan ederek kaydoldukları Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi (‘VERBİS’) ’dir. KVKK’nın ilgili 16. maddesi uyarınca,

Devamını oku...

Veri Sorumlularının Kişisel Veri Güvenliğine İlişkin Alması Gereken Önlemler

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (‘Kanun’), veri sorumlularına riayet etmeleri gereken birçok yükümlülük getirmektedir. Bu yükümlülüklerin en önemlilerinden biri, veri sorumlusunun ilgili kişilerden topladığı, işlediği ve gerekli durumlarda aktardığı kişisel verilerinin güvenliğini sağlama yükümlülüğüdür.

Devamını oku...
Tüm Makaleler...

İletişim

İletişim

Mert Van Avukatlık Bürosu
Ebulula Mardin Cad. No:51 Levent - İstanbul
info@mertvan.av.tr
T: 0 212 330 03 93
F: 0 212 330 03 97