MertVan Avukatlık Bürosu, 1990 yılında Av. Dr. Mert Van tarafından kurulmuş olup ve 28 yılı aşkın bir süredir kurumsal kimliğini sürdürmektedir.

Kurucumuz Av. Dr. Mert Van 1968 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlk ve orta öğretimine İstanbul’da devam edip ardından Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olmuştur. 1985 – 1989 yılları arasında Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlayan Av. Dr. Mert Van, yüksek lisans eğitimini "Turizmde Tüketicinin Korunması" başlıklı tezi ile başarıyla bitirmiştir. Doktora eğitimini ise Adli Tıp Ana Bilim Dalı alanındaki “Suçu Önlemeye Yönelik Türkiye’ye Uygun Bir Eğitim Stratejisi başlıklı tezi ile tamamlamıştır. Günümüzde halen İstanbul Barosu’na bağlı olarak avukatlık faaliyetlerini yürütmektedir.

Kuruluşundan bu güne hukuk büromuz, Av. Dr. Mert Van’ın temel çalışma prensiplerinden biri olan "KORKMADAN ÇALIŞ" ilkesi doğrultusunda Türkiye’nin önde gelen bireysel ve kurumsal düzeydeki yerli veya yabancı müvekkillerine avukatlık ve danışmanlık hizmet sunmaktadır. Bu hizmetler proje bazlı kısa vadeli hizmetler olabileceği gibi uzun vadeli hukuki destekler de olabilmektedir.

Hukuk büromuz ilkeli duruşu, profesyonel çalışmaları ile hukuk hizmetleri sektöründe Türkiye’nin saygın hukuk bürolarından birisi haline gelmiştir. Hizmetlerimizin kapsamı ve çalışma şartlarımız hakkında detaylı bilgi almak isterseniz, iletişim bölümünden mail vasıtasıyla tarafımız ile irtibata geçebilirsiniz.