1990 yılında Av.Dr. Mert Van tarafından İstanbul'da kurulmuş olup, 28 yıldan beri yerli ve yabancı müvekkillerine tüm Türkiye'de ve yurt dışında butik ve proje bazlı hukuk hizmetleri sunmaktadır.
Büromuz, çalışmalarını "HUKUK MÜŞAVİRLİĞİ", "SAĞLIK HUKUKU", "AİLE VE BOŞANMA HUKUKU", "MİRAS HUKUKU", "SİGORTA HUKUKU VE HASAR DOSYALARI YÖNETİMİ" olmak üzere beş alanda yürütmektedir.
Çalışmalarımızda prensibimiz, hukuki ve etik ilkelere bağlı kalarak bilgiye dayalı hızlı, farklı, sonuç odaklı eylem ve çözümler üretmektir.

Makaleler

Hasar Ve Tazminat Yönetim Sistemi Nasıl İşler?

Son yıllarda sigorta şirketlerinin çoğalması ile çağımızın getirdiği riskler sonucunda sektörde hızlı ve etkili bir büyüme kaydedildiği görülmektedir. Ayrıca Sigorta Şirketleri arasında , risklere karşı menfaatlerini teminat altına almayı isteyen kişilere daha iyi bir hizmet sunumu sağlamak amacı güderek kendi aralarında bir rekabete dayalı bir süreç oluşumu meydana gelmiştir.

Devamını oku...

KVKK Hangi Hallerde Uygulanmaz?

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (‘Kanun’), kişisel verileri işlenen ilgili kişilerin başta özel hayatın gizliliği olmak üzere temel hak ve özgürlüklerini korumak ve kişisel verileri işleyen gerçek ve tüzel kişilerin yükümlülükleri ile uyacakları kuralları düzenlemek amacıyla 7 Nisan 2016 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Kanun’un 5. maddesinin 2. fıkrasında öngörülmüş olan istisnalar dışında, kişisel veriler ilgili kişinin açık rızası olmaksızın işlenemeyecek; üçüncü kişilere ve yurtdışına aktarılamayacaktır. Veri sorumluları ve/veya veri işleyenler, Kanun’da yer alan düzenlemelere riayet etmemesi durumunda, Kanun’da düzenlenmiş olan yaptırımlara tabi olacaklardır. Bu makalede, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun hangi hallerde uygulanmayacağını ve Kanun’da geçen istisnaların neler olduğunu inceleyeceğiz.

Devamını oku...
Tüm Makaleler...

İletişim

İletişim

Mert Van Avukatlık Bürosu
Kuruçeşme Mahallesi Fidan Çıkmazı Sok. No.14 Beşiktaş - İstanbul
info@mertvan.av.tr
T: 0 212 330 03 93
F: 0 212 330 03 97